O metodě výuky

Kdo je to Mortimer? 

Mortimer je rytíř ze středověku. Bydlí na opravdovém hradě a spolu se svými kamarády, drakem Malcolmem, netopýrkou Betty a svým strýcem, čarodějem Godfreyem zažívá velká dobrodružství. A když už středověká dobrodružství nestačí, stačí za úplňku kouzlit a přenést se v čase.....z minulosti do budoucnosti

S námi se každý naučí anglicky mluvit příjemnou formou a bez nátlaku....

Mortimer a parta jeho kamarádů učí anglicky tak, že imitují učení se mateřskému jazyku. Angličtina je podávána a přijímána “všemi smysly”. Je to především zábava! Naše vlastní výukové materiály doplňují výuku stejně, jako velké množství her, říkadel a didaktických pomůcek.

Metoda výuky podle Mortimera byla vyvinuta před dvaceti lety. Od té doby přibylo mnoho kurzů, původní se rozšířily a všechny výukové materiály se několikrát aktualizovaly. Metoda “mateřského jazyka” s Mortimerem je v současné době ve 20 zemích světa, kde se učí desítky tisíc studentů. Nejmladším studentům jsou dva roky a nejstarší studentce je nyní 87 let.

Jaká je výuka s Mortimerem?

Hodiny probíhají v malých skupinkách 4 – 8 žáků a to jak u dětí, tak i u dospělých. Lekce pro děti se konají jednou týdně 45 minut u těch nejmenších, 60 minut u těch starších a pro dospělé 90 minut. Jsou vedeny proškolenými a neustále vzdělávanými lektory v metodice Mortimer. Výuka probíhá v neformální, příjemné atmosféře. Hodiny jsou připraveny tak, aby se nikdo nenudil a každý měl dostatek prostoru hovořit. Hodiny probíhají výlučně v anglickém jazyce. Ve výjímečných případech, např. vysvětlování pravidel náročnějších her, může lektor použít tzv. sendvičovou metodu, kdy češtinu použije podprahově.

Důraz je dáván především na porozumění mluvenému slovu a skládání jednoduchých vět. Děti čtou a píší později, dospělí toto zvládají již od první lekce.

Všechny kurzy pro děti jsou doplněny poslechovými CD, pohádkovými a výukovými knihami. Kurzy pro dospělé jsou doplněny výukovou knihou, slovníčkem a poslechovým CD.

Mortimer má pro své studenty připraveny na dvě stovky výukových her a cvičení, pomocí kterých rozmluví úplně každého.

Jak dlouho mohu navštěvovat kurzy?

S Mortimerem můžete kurzy navštěvovat různě dlouhou dobu. Pro děti nabízíme až 10 let návazné výuky a pro dospělé až 7 let. Senioři, kteří postupují pozvolněji, mohou naše kurzy navštěvovat déle.

Jaké jsou možnosti po absolvování kurzů?

Můžeme se pochlubit, že naše výuka a výukové materiály dostali mezinárodní ocenění a stali jsme se oficiální přípravným centrem na Cambridge zkoušky. Dětští studenti našeho klubu mohou po třech letech studia anglického jazyka složit mezinárodně uznávané zkoušky pro děti - Cambridge University YLE.  Podmínkou je pouze schopnost dětí číst a psát.

Zkoušky YLE jsou dobrým dokladem kvality výuky anglického jazyka v našem centru. Pro děti, které k nám chodí, jsou výborným povzbuzením a dokladem o tom, jak dobří vlastně v angličtině jsou. Tato zkouška podpoří víru dítěte ve vlastních schopnosti!

Zkoušky Cambridge YLE jsou připraveny syndikátem Cambridge ESOL, který je součástí světoznámé University of Cambridge. Anglické zkoušky pro děti YLE jsou přehledné, zábavné a velmi důvěryhodné.